Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2015 svinīgā ceremonija notiks jau 20. reizi. 15.martā tiks pasniegtas Zelta Mikrofona statuetes labākajiem mūzikas ierakstiem, dziesmām un videoklipiem.

Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas „Zelta Mikrofons” 20. jubilejas gada ceremonijā Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuve piedzīvos vēl nebijušas pārmaiņas, par ko parūpējies scenogrāfs Kristaps Skulte. Par to skatītāji varēs pārliecināties pārraidē kanālā „LNT” plkst. 21:00 un no plkst. 19:10 tiešraidē Kanālā 2 un portālos TVPlay un Skaties.lv.

Ar priekšnesumu uzstāsies arī hiphop mākslinieki Ozols un Edavārdi, kopīgi izpildot dziesmu “Situācijas” no Ozola albuma “Atpakaļ nākotnē”. Priekšnesumā piedalīsies arī Rihards Fedotovs (Rick Feds) un bītmeikers Oriole.

Situācijas

“Atpakaļ nākotnē” tūres atklāšana @Coyote Fly. No kreisās: Rick Feds, Ozols, Edavārdi. Foto: Inese Grīnberga

Šī gada Zelta Mikrofons nominanti kategorijā Hip – hop mūzikas albums:

Escapism – Reiss
Sezonas / Piezīmes mīlestībā – Misters
Troksnis no bēniņiem – Augša
Galvaskauss – Edavārdi
Atpakaļ nākotnē – Ozols

Kategorijā elektroniskās mūzikas albums nominēts Fiction –  Kashuks
  
Savukārt videoklipa kategorijas nominantu pieciniekā tikuši veseli divi!!! Ozola videoklipi – Superhaips un Atpakaļ nākotnē.

NOMINĒTIE HIPHOPA ALBUMI

Šogad uz iekļūšanu kādā kategorijā kopumā pretendēja 114 albumi, 61 dziesma, 57 video klipi, 31 debitanti un 8 koncertieraksti, kopskaitā 271 iesniegums, kas ir par 37 pretendentiem vairāk kā iepriekšējā Zelta Mikrofonā. Hiphopa kategorijā šogad tika iesniegti 6 albumi.