Klausies šīs nedēļas straumēšanā populārāko urbānās mūzikas singlu pleilisti ar pašmāju un ārzemju aktuālākajiem vārdiem Urban Concept izveidotajā Spotify pleilistē “Urban Music TOP Latvia”. Izmantoti dati no #DIGITOP100 oficiālā topa.

Esam apkopojuši divus aizvadītās nedēļas topus vienā Spotify pleilistē: nedēļas kopējais singlu tops + pašmāju singlu tops. No šiem esam atlasījuši urbānās mūzikas pārstāvju vārdus un izveidojuši šo atskaņošanas sarakstu. Katru nedēļu pleilisti atjaunosim un papildināsim ar topa jaunpienācējiem.

Par pamatu saraksta izveidošanai izmantojam Latvijas mūzikas digitālā TOP 100, saīsināti “Digitop100” datus, kurus nodrošina “Ranger Computers” (Lielbritānija) pēc starptautiskā mūzikas ierakstu kompāniju asociācijas “IFPI” pasūtījuma. “Digitop100” organizētāji: Latvijas mūzikas producentu apvienība “LaMPA”, sadarbībā ar Latvijas izpildītāju un producentu apvienību “LaIPA” un mūzikas ierakstu kompāniju asociācija “IFPI”, kurā apvienojušās lielākās pasaules ierakstu kompānijas “Universal Music group”, “Sony BMG”, “Warner Music Group”, kā arī daudzas citas.

MAKE SURE YOU CLICK THAT FOLLOW BUTTON

KĀ NOKĻŪT TOPĀ?

Lai mūziķi nonāktu oficiālajā Latvijas straumētākās mūzikas topā “Digitop100”, dziesmām jābūt pieejamām straumēšanā. Pašmāju mūziķus aicinām reģistrēt savas dziesmas LaIPA un saņemt Latvijas ISRC kodus, kas ir unikāls bezmaksas dziesmas atpazīstamības kods, kas satur visu dziesmas informāciju. Bieži vien mūziķi dziesmu ievietošanai straumēšanas servisos izmanto ārzemju agregatorservisus (populārākais no tiem “Tune Core”), kas piešķir kādas citas valsts ISRC kodu. Šādos gadījumos dziesma neuzrādās pašmāju topā un pazūd miljons citu dziesmu okeānā, tomēr, ja tā sasniedz pietiekami lielu klausījumu skaitu, tad tai ir iespēja nonākt kopējā topā. Šobrīd kopējā singlu topā no Latvijas mūziķiem ir izdevies nonākt vien “Prāta Vētras” un “Muiqq” kopdarbam “Debesis iekrita tevī”.

KĀ IETEKMĒT TOPA REZULTĀTUS?

“Digitop100” pirmo reizi Latvijas vēsturē atspoguļo reālo Latvijas mūzikas klausītāja gaumi un Latvijā populārāko mūziku digitālajā vidē. Šajā topā nav ne redaktoru, ne žūrijas vērtējumu. Pilnīgi visu nosaka klausītāji, kas lieto legālās straumēšanas platformas (Spotify, Deezer u.c.) un legālās lejupielādes vietnes (iTunes u.c.)

Vairāk klausījumu = augstāk topā!

Tātad, lai Tavs iecienītākais mākslinieks atrastos topa augšgalā, Tev viņa mūzika jāklausās legāli un bieži! Turklāt tas palīdzēs arī mūziķim biežāk tikt pieminētam radio un, iespējams, piedalīties arī “Digitop100” apbalvošanas ceremonijā 27.janvārī Ventspilī, kas tiešraidē tiks translēta arī televīzijas kanālā “TV3”.

Uzzini, kā gājā pirmajā “Digitop100” raidījumā radio StarFM ērterā ŠEIT!