Jau šodien Lielbritānijas pilsētā Braitonā norisināsies viens no nozīmīgākajiem Apvienotās Karalistes un Eiropas jaunās mūzikas festivāliem un industrijas konference The Great Escape.

Kādēļ īpašs? Īpašu šo mūzikas festivālu padara fakts, ka daži no māksliniekiem pēc uzstāšanās šajā mūzikas festivālā un konfrencē savu nākamo vasaru pavada koncertējot lielākajos vasaras festivālos citviet Eiropā un pasaulē.

Turklāt jau otro gadu pēc kartas festivāla rīkotāji ir atvēlējuši īpašu vietu urbānās mūzikas pārstāvjiem. Īpaši izceļot aizvadītā gada veiksmes stāstu Britu graim un hiphop scēnas šī brīža vienu no aktuālākajiem vārdiem Skepta, kurš šī gada 6.maijā izdeva savu ceturto studijas albumu ar nosaukumu “Konnichiwa”.

Video atskats no Skeptas un JME koncerta TGE’15

Runājot par šī gada festivālu un tā izpildītājiem, tad nepieminēti nedrīkst palikt 3 vārdi – Stormzy, Lady Leshurr un Anne-Marie.

Lady Leshurr
Sadarbojoties ar Tinie Tempah, Etta Bond (ar Etta Bond kādreiz sadarbojusies arī viena no Dirty Deal Audio biedrēm – amerikāņu izpildītāja Ashnikko), Fatman Scoop un tūrēs iesildot tādus māksliniekus kā Azelia Banks, Ciara, Skepta un Busta Rhymes Lady Leshurr pavisam noteikti ir pelnījusi tikt ierindoa starp vienām no daudzsološākajām sieviešu izpildītājām repmūzikā. Turklāt ar savu frīstailu sēriju “Queen’s Speech” Leshurr viennozīmīgi paceļ latiņu starp daiļā dzimuma pārstāvēm hiphopā.

Ja kādam vēl nav sanācis dzirdēt Lady Leshurr brīvrunu sēriju “Queen’s Speech”, tad mēs to iesakām izdarīt tūlīt pat.

Anne-Marie
Pēc veiksmīgas sadarbības albuma “We The Generation” un līdzdalības grupas Rudimental pasaules turnejā Anne-Marie par saviem nākotnes planiem izsakās lakoniski: “Es mīlu būt labākā it visā ko daru – vienmēr. Esmu patiesi paškritiska. Esmu perfekcioniste un, ja esmu laba kaut kur, bet apzinos, ka varu būt labākā – es dodos pēc uzvaras”.

Stormzy
21 gadu vecais reperis no Londonas – Stormzy – tiek uzskatīts par vienu no jaunās paaudzes Lielbritānijas hiphopa zvaigznēm. To apliecina arī Britu urbānas mūzikas smagsvari (Wiley, Skepta, Krept & Konan, Lethal bizzle, Wretch 32 u.c.), kuri pauduši atbalstu Stormzy un nosaucot viņu par Lielbritānijas repmūzikas nākotni.

URBANCONCEPT.LV piedāvā SPOTIFY atskaņošanas sarakstu ar šī gada The Great Escape urbānās mūzikas izpildītājiem, kurus būs iespējāms dzirdēt Braitonā šajā nedēļas nogalē!