Viens no pašmāju atpazīstamākajiem hiphopa mūziķiem – Reiks – kopā ar savu ilggadējo sadarbības partneri mūzikā, studijas producentu un hiphopa izpildītāju – Elfu – publicējuši videoklipu singlam “Zvaigznes”, kas ir vēstnesis pavasarī gaidāmajam Reika debijas solo albumam “Ir visur”.

Aizvadītajā sestdienā, 14.oktobrī, kinoteātrī “Multikino” Reiks un Elfs prezentēja jaunā singla “Zvaigznes” videoklipu uz lielā ekrāna. Afterparty norisinājās klubā “FIRST МИР”, kurā ar īpaši sagatavotu koncerta programmu uzstājās Reiks, Elfs un Deniss, kā arī pasākuma īpašie viesi Fakts un Edavārdi. Pasākumā jaunais singls “Zvaigznes” pirmo reizi izskanēja dzīvajā izpildījumā. Savukārt pirmdien, 16.oktobrī, LATVIJAS RADIO 5 – PIECI.LV notika Reika un Elfa singla “Zvaigznes” ekskluzīvs pirmatskaņojums radio viļņos. Šajā nedēļā dziesma nonāks visos populārākajos straumēšanas servisos.

Singls un videoklips “Zvaigznes” ir stāsts par ne vienmēr vieglo ceļu uz savu mērķu sasniegšanu.

Neatlaidība un uzdrošināšanās, šķēršļu pārvarēšana un ticība saviem spēkiem raksturo dziesmas vēstījumu. Klipa sižets ved cauri Reika un Elfa kopīgajam mūzikas stāstam no Ziepniekkalna jumtiem līdz pat lielajām festivālu skatuvēm. Kādreizējais sapnis par skatītāju pilnām zālēm nu ir īstenojies dzīvē. Singls iezīmē šajā rudenī gaidāmo Reika koncerttūri “No rajona līdz zvaigznēm”, kurā apmeklētājiem būs pēdējā iespēja noklausīties visus Reika populārākos līdz šim izdotos singlus dzīvajā izpildījumā. Koncertu datumu izziņošana vēl sekos.

Šis ir pirmais Reika un Elfa videoklips, kas filmēts ar aktieru dalību un tik dažādās vietās – uz Ziepniekkalna jumtiem, foto studijā, kinoteātrī “Multikino“, klubā “FIRST МИР“, Rīgas ilūziju muzejā “COSMOS“, kā arī Ņujorkā, ASV. Reiku un Elfu muzikālajos pirmsākumos atveido Lauris Spurdzāns (Reika atveidotājs) un Elvis Vārsbergs (Elfa atveidotājs).

Videoklipu veidojuši operatori Toms Rings, Dāvids Stūrmanis un Pavels Kubins (ASV). Klipa montāža Toms Rings. Režija Toms Rings, Arvis Reiks un Māris Zihmanis (Elfs).

Klipā redzami “Nike” apģērbi un apavi no veikala “Sportland” jaunās rudens/ziemas kolekcijas. Izmantoti kadri no fotosesijas žurnālam “Sportland Magazine” (operators Rolands Dripe), kā arī kadri no Reika uzstāšanās festivālā “LMT Summer Sound” 2016. gadā. Dziesma ierakstīta “Uzvelku muzons” studijā pie Māra Zihmaņa (Elfa), pēcapstrāde Jānis Šmēdiņš (Fakts).
Paldies Dāvim Šteinbergam (Dafel) par ekskluzīva auto sarūpēšanu filmēšanai. Mūziķi izsaka pateicību komandai, kas palīdzēja klipa filmēšanā un prezentācijas organizēšanā – Inesei Grīnbergai (menedžments), Raitim Zgirskim, Alīnai Kārkliņai (Multikino), Patrīcijai Vasiļevskai (“FIRST МИР”), Aleksai Skobeļevai (Make-up), Jānim Ķirpim (DJ), Elvim Līcītim, Rūdolfam Grīnam, kā arī visiem, kas iesaistījās un atbalstīja.

REIKS (Arvis Reiks) ir hiphopa izpildītājs no Rīgas, kas mūzikā darbojas kopš 2007. gada un pašmāju hiphopa aprindās ir labi zināms kā apvienības “Kreisais Krasts” dalībnieks. Plašāka auditorija Reiku iepazina ar projektu “OLAS”, kas pirmo pastāvēšanas gadu laikā iekaroja internetu. 2016. gada pavasarī Reiks uzsāka savu solo karjeru, izdodot pirmo singlu “Leģendas”. Pusgada laikā Reiks kļuva par vienu no visskatītākajiem Latvijas mūziķiem vietnē Youtube, skatījumos pārspējot lielākās pašmāju apvienības un izpildītājus. 2016.gada vasarā Reiks aizvadīja pirmo Latvijas koncerttūri ar jauno solo programmu, kā arī piedalījās lielākajos pašmāju festivālos, tostarp “Positivus” un “Summer Sound”. Aizvadītā gada 11.novembrī Reiks nodeva klausītājiem patriotisku dziesmu “Par Latviju”, kas skanējusi gan Rīgas pilī, gan 18.novembrī tūlīt pēc svētku uguņošanas, un to atzinīgi novērtējuši arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi.
Šajā rudenī Reiks dosies koncerttūrē “No rajona līdz zvaigznēm”. Pavasarī gaidāms Reika debijas solo albums ar nosaukumu “Ir visur”.