Tā vien šķiet, ka Jūlijs mūs ir pārsteidzis ar visnotaļ daudz Latviešu hiphop mūzikas video no dāžādiem izpildītājiem. Lai vai kā, bet visai nepiedodami liekas fakts, ka nepamanīts mums garām ir paslīdējis pirms mēneša izdotais hiphop izpildītāja Kaņepes video dziesmai “Jautri jaunā skola”.

Tieši pirs mēneša Kaņepe savā youtube profilā publicēja video dziesmai “Jautri jaunā skola”, kas ir viens no Kaņepes otrā solo albuma “Divās Daļās” vēstnešiem. Īsā sarunā ar Urban Concept Kaņepe teic, ka albums klausītājiem varētu tikt nodots jau šā gada rudenī. Par albuma muzikālo daļu ir parūpējušies Kaņepes domubiedri no “Runu Zāle”. Savukārt albumā kā viesmāklinieki būs dzirdami Džuzepe, Mazais Zaļais , BUSH un Rolexus.

Tiem, kuriem Kaņepes vārds ir svešs, tad Kaņepe ir hiphopa izpildītājs no Kurzemes pilsētas Saldus. Daudziem latviešu hiphop mūzikas cienītājiem šis vārds komentārus neprasa, savukārt citiem tas ir nepelnīti svešs.
Par sevi pats Kaņepe pantos izsakās šādi:

 Esmu Kaņepe, arī zināms kā nezāle. Nezāles neiznīkst, tātad esmu nemirstīgs!

Darbību uzsācis 2000.gadā apvienības “Runātāji” (aktīva līdz 2004.gadam) sastāvā, kur bija tās līderis un ierakstu producents. Vēlāk pievienojies citai zināmākai mūzikas apvienībai un domubiedru grupai “Runu Zāle”, kuras sastāvā ietilpst arī tādi Latvijas hiphop mūzikas izpildītāji kā Bū-š (Bush), Wiesturz (ws2rs), Reinšteins, Rolexus, Georgs u.c.

Sevi dēvēju par Kaņepi, mirklī kad esmu ritmā un runas vētras mijiedarbībā, izdalās adrenalīns un tā ir mana narkotika. Viens No Viņiem (VnV) ir mana otrā dzīve, kuru es dzīvoju iekš Runu Zāles (RZ). Šie cilvēki spēj mani saprast pat tad, kad es nesaprotu pats sevi. RZ man ir spēks, lai spētu pārvērsties par Kaņepi un dzīvotu VnV dzīvi. Ikdienā es jūtos kā NeZāle priekš jebkura cilvēka. Man hiphops ir dzīve, ko dzīvoju ikdienā. Nespēju iedomāties dienu bez ritma, kurā es saklausu ne tikai skaņas, kā parasts dzirdīgais, bet lietas, kas mani pārvērš, māca un kustina traukties uz priekšu,

intervijā portālam TvNet atklājis mākslinieks.