Latvijas hiphopā parādījusies jauna seja, kas netipiska vidējā latvieša vaibstiem, turklāt paplašina žanra robežas ar līdzvērtīgi netipiskām vēsmām vidējā latvieša hiphop mūzikā- tas ir reperis JEESUS, kas nupat publicējis debijas videoklipu singlam “Latviešu Tokyo”.

Klipā Jeesus perfekti demonstrē prasmi veidot tekstus vairāk nekā vienā valodā (divās), turklāt jaunais izpildītājs parāda interesi par pašmāju mūziku, tekstos atsaucoties uz Latvijas skandalozāko repa grupējumu  “Singapūras Satīns”. Mūzikālo iedvesmu Jeesus klausāmi smēlies britu Grime un amerikāņu Trap mūzikas žanros.

Debitējot uz Latvijas hiphopa skatuves, Jeesus pievienojas ambiciozāko pašmāju reperu izteikumiem:

Tas ir sākums kam ļoti lielam un noteikti ieņems savu vietu Latvijas hiphopa nišā. Mēs gatavojam lielu pārsteigumu, ar kuru repa cienītāji varēs iepazīties jau ļoti drīz.

Ņemot vērā to, ka “drīz” pārsvarā nozīmē pēc gada, jauno repa talantu aģentūras “Irradikal Triad” menedžments atklāj, ka datums tiks izvēlēts kādā no decembra dienām, lai jau Ziemassvētkos pārsteigums tiktu celts galdā. Tomēr “Irradikal Triad” menedžments neprecizē, kādēļ Jeesus teikumā minējis vārdu “mēs”, lai preses paziņojuma lasītājiem rastos iespaids, ka Jeesus ir daļa no vairāku cilvēku projekta. Vēl viens iemesls, kādēļ Jeesus ienākšana Latvijas repā, iespējams, iezīmē kāda lielāka projekta sākumu, ir tas, ka jaunajā videoklipā redzams pašmāju repa apvienības “DĒLU PAKA” dalībnieks EZ (Pāvels Mironovs), turklāt neslēpts paliek arī fakts, ka singla ieraksta tapšanā roku pielicis hiphopa izpildītājs un producents Māris Ziha Zihmanis jeb Elfs.

“Irradikal Triad” sociālajos tīklos: 
instagram.com/irradikaltriad
facebook.com/IRRADIKALTRIAD

irradikal triad