Pavisam drīz pie klausītājiem nonāks jauns repmūzikas projekts “KOHORTA”, kurā apvienojušies Sandis (Sandis Kalniņš), Puriic (Mārtiņš Purmalis) un Dzelzskalns (Artis Dzelzskalns). Piedāvājam iepazīties ar projekta dalībniekiem un apvienības plāniem.

Intervija sagatavota speciāli vortālam UrbanConcept

Kas ir “KOHORTA”? Jauna repa grupa vai vienreizējs projekts?

Dzelzskalns: Sākotnējā ideja bija, ka savācas čaļi, kam patīk viena lieta, un viņi uztaisa kopīgu albumu ar nosaukumu “KOHORTA”, taču, laikam ejot, paši sapratām, ka kopā gribētu strādāt vēl, turklāt nosaukums “KOHORTA” dabiski sāk arī pārvērsties par grupas/ kopienas nosaukumu.
Puriic: Manuprāt, to rādīs laiks. Jo interesantāks mums pašiem liksies radīšanas process, jo lielāka iespēja, ka šī būs paliekoša apvienība.

Sandis: Iespējams šis būs arī lielisks atspēriena punkts ikvienam no mums.

Kā jūs sanācāt kopā?

P: „KOHORTA” galvenais kodols ir Sandis.  Viņš ir radījis šo projektu, kurā uzaicināja mani un Arti ņemt dalību. Bet noteikti iemesls sanākšanai kopā ir mīlestība pret mūziku.
S: Sākotnēji gribējām veidot regulāru izlasi ar visām albuma izdošanas labajām tradīcijām. Pēc definīcijas ”kohorta” ir cilvēku grupa, ko cieši saista, piemēram, uzskati, idejas. Pamata ideja netika īstenota, bet no tās neatkāpos, un sasniegtais rezultāts ir vienkārši burvīgs.
Dzelzskalns: Sandis ir mūsu kopā sanākšanas atslēga, bet mūzika ir slēdzene.

Kādu mūziku Jūs radāt?

Dz: Tādu, kas nāk no sirds.
P: Galvenais mūsu mūzikas vadmotīvs, protams, ir reps, bet es to vairāk pozicionēju kā sajūtu mūziku.
S: Tādu mūziku, kas liek justies labi pašam par sevi, sniegt prieku un iedvesmot. Bez ierobežojumiem.

Cik daudz laika prasīja izveidot šo albumu?

Dz: Sākumā tika noteikts datums, kurā ierakstīsim albumu, tas laikam bija kādus 3-4 mēnešus iepriekš. Noteiktajā datumā devāmies uz studiju un iemetām visas ”bumbas” 1 dienā.

Puriic: Albums tapa ļoti īsā laikā, jo negribējām pazaudēt to sākuma „dzirksti”, kura radās, sākot plānot šo projektu.

Daļa materiāla mums katram kā izpildītājam jau bija tapis iepriekš. Albums studijā tika ierakstīts vienas dienas laikā.

S: Rakstu regulāri, materiāla pietiek daudziem jo daudziem projektiem. Vajag tikai mūziku un esmu gatavs. Cik stundās šo paveicām? Tas lai paliek entuziastiem kā jautājums, lai uzsāktu sarunu.

No kuriem mūziķiem jūs mācāties un kuri iedvesmo?

S: Gūstu iedvesmu no tādiem ļaudīm, kuri nāk no nekā un neatlaidīgi iet uz savu.
Dz: Personīgi mani iedvesmo ļoti dažāda mūzika, kas bieži vien nav saistīta ar to, kas tiek parādīts manā izpildījumā. Ja būtu jāmin mūziķi, kas iedvesmo tad – Hopsin, Yelawolf, Kendrick Lamar, Mac Miller.

P: Grūti atbildēt. Man nav tāda noteikta mūziķa vai mūzikas novirziena, kuru varētu izcelt. Es cenšos iedvesmoties no visa kas man ir apkārt – cilvēkiem, pilsētas, dabas, gada laikiem, sevis…šo sarakstu varētu turpināt un turpināt.

Vai esat piedalījušies kādos konkursos?

Dz: Esmu piedalījies “Ritms un Plūsma”
P: Esmu piedalījies Artura Skuteļa rīkotajā konkursā „Ritms un plūsma 2013”. Tur arī iepazinos ar Sandi. Sanāk, ka mūsu pagātnes vienojošais punkts ir tieši šis konkurss, jo Artis ir ņēmis dalību „Ritms un plūsma 2014”.

Esam #RitmsUnPlūsmaZēni …šautauts Skutelim.

S: Netipiski šim žanram esmu piedalījies visdažādākajos konkursos, jāpiedomā, lai atcerētos. Sākot no skolas līdz pat nacionāla mēroga konkursiem. Kā dalībnieks vairs nepiedalīšos.

Kā pārvarat to, ka esat ļoti kļūdījušies uzstājoties?

P: Īsti neatceros tādas kļūdas. Protams, vienmēr pirms uzstāšanās esmu uztraucies, tādēļ maksimāli cenšos izpildīt „mājas darbu” pirms pasākuma – cenšos visu atstrādāt tā, lai pat uztraukumā viss ritētu kā pa diedziņu.
S: Ir gājis visādi, esmu vienu pantu vairākas reizes noskaitījis, jo konkursam biju pārgatavojies, bet to tikai retais pamanīja, es pats to konstatēju vēlāk. Esmu teju vai izsitis priekšējo zobu ar mikrofonu enerģiski izpildot dziesmu. Esmu aizmirsis vārdus.

Lai arī kas notiku, nevajag no tā nobīties, jo nekādas sekas tam nebūs.

Dz: Ir gadījies kļūdīties uz skatuves, par to aizmirstu burtiski uzreiz, kā nokāpju no tās.

Kā savienojat mūziku ar ikdienu?

Dz: Savienošana – tas nebūtu tas vārds, bet izmisīgi centieni to iekļaut savā dienas plūsmā gan. Atrodu tos mirkļus, kad esmu viens pats un varu ļauties līdzi plūsmai, rakstot, klausoties un sapņojot.
P: Mūzika kā ikdienas pavadonis man ir jau kopš bērnības. Tā ir manis neatņemama daļa, kura laika gaitā ir kļuvusi par mākslas formu, ar kuru spēju izteikties. Mūzika man ir kā relaksācija, spēka avots un dzinuls.
S: Ir tik daudz, ko pateikt, bet ne vienmēr īstās tēmas klausītājs to saklausa. To var ielikt dziesmā un savienoties ar klausītāju. Tas dod mieru un pacilātību. Dodoties gaitās, man ir austiņas ausīs un domāju jau nākamo projektu tekstus.

Albumu “KOHORTA” tiks izdots 29. septembrī, prezentācijas koncerts paredzēts 29. oktrobrī, Skrīveros.