Īsfilma Laiks ir uzvarējis (34 min) vēstī par divām paaudzēm un diviem hiphopa māksliniekiem – Ozolu, hiphopa veterānu, un Fiņķi, kas sper pirmos soļus, lai kļūtu par nākamo žanra ikonu.

Filma veidota studiju ietvaros, tās režisors ir Dāvis Dreimanis, kurš apgūst režisora profesiju Latvijas Kultūras akadēmijas 4. kursā, iepriekš režisējis arī tādas īsfilmas kā Rebeka un Sabotāža. Izpildproducenta pienākumus uzņēmās Artūrs G. Jenots, kurš ir viens no analītsikā hiphopa bloga Tinteszobs autoriem. Kā informēja Artūrs G. Jenots, filmas nosaukums ir daļēja atsauce uz Fiņķa, viena no filmas varoņiem, dziesmu, kurai ir tieši tāds pats nosaukums, un kurai tieši šobrīd top videoklips.

Lsm.lv piedāvā iepazīties tuvāk ar jauno režisoru Dāvi Dreimani. Teksts: Anete Konste. Pilno rakstu lasi šeit: LSM.LV.

Dokumentālā filma “Laiks ir uzvarējis” ir mēģinājums iezīmēt Latvijas hiphopa scēnas attīstību, par pamatu ņemot šī muzikālā žanra spilgtāko tēlu Ozolu jeb Ģirtu Rozentālu un jauno laiku censoni – reperi Fiņķi.

Pēkšņi atcerējos, ka gan skolā, gan mājās esam skatījušies Ozola vecos klipus. Ir tāds foršs čalis, kas Youtube slēgtajā kanālā salicis paša pirms aptuveni 15 gadiem VHS kasetēs rakstītus materiālus, kurus vairs nekur citur nevar atrast. Sapratu, ka Ozols ir fenomenāls! Neviens cits pie mums tā nav strādājis un nekad nestrādās,

stāsta Dāvis.

Dāvim nekad pašam pastiprinātas intereses par hiphopu nav bijis un neesot joprojām, taču Ozols interesējis kā ikona un kārtīgs brends, kuru zina pat viņa mamma:

Šo līmeni joprojām nevienam reperim nav izdevies pārsist – uzstāšanās Dziesmu svētkos, kopā ar Raimondu Paulu un pie prezidentes pils, kad Vaira Vīķe-Freiberga kameru priekšā atzina, ka hiphops ir vārda uzvara pār ladabadu.

Filma Laiks ir uzvarējis šogad izpelnījās nominācijas vairākās festivālā Lielais Kristaps kategorijās. Īpašā seansā tā tika izrādīta arī Ozola jaunā albuma Atpakaļ nākotnē prezentācijā.