Teksts: Inese Grīnberga

Pirmajā “Digitop100” raidījumā klausītāji tika iepazīstināti ar aizvadītās nedēļas straumēšanas servisos klausītāko mūziku, kurā vērā ņemama vieta ir tieši hiphopam.

Turpmāk katru sestdienas rītu plkst. 11.00 radio “StarFM” klausītāji īpašā “Digitop100” raidījumā tiks iepazīstināti ar iknedēļas oficiālajiem datiem par Latvijas mūzikas klausītāju gaumi digitālajā vidē. Raidījuma vadītājs Oskars Lepers. “Digitop100” apkopo datus no pasaules lielākajām legālajām mūzikas straumēšanas un lejupielādes platformām kā Spotify, Deezer, Itunes u.c..

Pats pirmais “Digitop100” raidījums tika iesāks ar Lil Peep, amerikāņu reperi, kas 15.novembrī atvadījās no pasaules, pārdozējot narkotikas. Lil Peep albums “Come Over When You’re Sober, Pt. 1” šonedēļ nokļuvis “Digitop100” albumu topa augšgalā, dziesma “benz truck”, godinot jaunā mākslinieka piemiņu, izskanēja pilnā garumā.

Viens no Latvijā klausītākajiem hiphop māksliniekiem, viennozīmīgi, ir ansis ar albumu “Balzams”, kas arī pašmāju straumētākās mūzikas topā ierindojies visaugstāk. Dziesma “Zāles” pirmo reizi vēsturē dzīvajā radio ēterā izskanēja pilnā un pavisam necenzētā versijā. Tas parezami izraisīja divējādu klausītāju reakciju, taču skaidrs ir viens – jā, beidzot mums ir tops, kas tiešām atspoguļo Latvijas mūzikas klausītāju gaumi, nevis redaktoru atlasītu izvēli!

Raidījuma turpinājumā uzzinājām par albuma “MESA” kāpumu topā šonedēļ, kas skaidrojams ar aktualitāti, jo nupat iznācis arī “MESA II”, kura digitālo versiju ir iespējams pasūtīt MESA un Ziedot.lv organizētajā labdarības kampaņā “Mēs ar MESA”.

Divreiz tika pieminēts arī ekstravagantais grupējums “Singapūras satīns”, kas topā pārstāvēts ar singlu “Ir Vērts” un albumu “Iespēja viena”. Jāpiebilst, ka singls “Ir vērts” cenzētā versijā ir tīkams klausītājiem visās vecuma grupās un bieži dzirdams arī radio “Pieci” ēterā. Noteikti ir vērts noklausīties oriģinālo versiju, protams, ka tieši straumēšanas servisos, kas attiecīgi ietekmēs dziesmas pozīciju topā.

Šajā topā nav balsošanas sistēmas, klausītājs balso, klausoties mūziku straumēšanas servisos un legālajās lejupielādes platformās!

Šīs nedēļas visklausītāko singlu topa 3. vietu ieņem Lil Pump ar “Gucci Gang”, savukārt 1. pozīcija Latvijas straumētākās mūzikas topā šonedēļ ir Post Malone “Rockstar”.

Pirmdien, 27.novembrī, restorānā “The Beginnings” norisinājās pirmā oficiālā Latvijas mūzikas digitālā Top 100, saīsināti “Digitop100”, prezentācija.

Atklāšanas pasākuma atmosfēru uzbūra Dj 24k (Jānis Ķirpis), kas atskaņoja iepriekšējās nedēļas Top 100 aktualitātes.

Prezentācijas vieta tika simboliski izvēlēta jaunā projekta palaišanas pasākumam– restorāns “The Beginnings” kā jauns sākums un aktīvā pilsētnieka dzīvesveida trends. Prezentācijas viesiem tika piedāvāts gards un veselīgs launags – daudzveidīgas veģetāras uzkodas, zaļais kviešu zelmeņa “šampanietis”, īpašais “Digitop100” smūtijs, kā arī veselīga dzīvesveida piekritēju hits dzērienu izvēlē- kurkumas zelta latte, kas šobrīd Latvijā pieejama ekskluzīvi tikai “The Beginnings” restorānos.

2018.gada 27.janvārī Olimpiskajā centrā “Ventspils” norisināsies grandiozs šovs “Digitop100”, kurā klātienē būs iespējams dzirdēt Latvijas populārākos dziedātājus un grupas, kā arī ārvalstu viesus, kuru kompozīcijas būs iekļuvušas Latvijā straumētākās mūzikas sarakstā. Šovs tiks translēts tiešraidē televīzijas kanālā “TV3” un platformā www.tvplay.lv. Biļetes uz koncertšovu 27.janvārī jau pieejamas Biļešu Servisā – www.bilesuserviss.lv. Tops tiks publicēts arī vietnēs www.skaties.lv un www.digitop100.lv.

Topa apkopotāji un pasākuma organizētāji: Latvijas mūzikas producentu apvienība “LaMPA”, sadarbībā ar Latvijas izpildītāju un producentu apvienību “LaIPA” un starptautiskā fonogramu ražotāju asociācija “IFPI”, kurā apvienojušās lielākās pasaules ierakstu kompānijas “Universal Music group”, “Sony BMG”, “Warner Music Group”, kā arī daudzas citas.