Ar akustisku video “Mežrozīte” Fiņķis un DoStudija nāk klajā ar paziņojumu par jaunu muzikālu albumu un multimediālu koncertuzvedumu.

“Mūzika no citām nozarēm atšķiras ar to, ka tā ir ne tikai jāmācās un jāapgūst, mūzikā ir jādzīvo. Jo dziļāk un tuvāk ar to esi saistīts, jo vieglāk un brīvāk iespējams muzikāli izteikties. No “Tā-ti-ti” ritma trenēšanas esmu nonācis līdz elektroniska orķestra radīšanai ar vienu peles klikšķi. Bet, ja nerunājam tehniski, tad manis radītajā mūzikā tiek ieliktas sajūtas un visa līdzšinējā dzīves pieredze. Komponējot mūziku, izmantoju elektroniku, tā mani saista, jo ir neierobežota reģistra un tembra instruments.” /Rolands Sīpols/

Jau kopš pirmās satikšanās reizes Fiņķis un “DoStudija” ir atraduši kopīgu valodu ne tikai studijas telpās, bet arī ārpus tām, un tam bija būtiska nozīme dzimstot idejai par albuma tapšanu. Vienīgais izaicinājums bija pirmā skaņdarba radīšana, viss pārējais – pareiza audiostāstu satura izveide. Fiņķis raksta par savu dzīvi saistībā ar pasaules dzīvi, par būšanu un nebūšanu, par vēlamo un traucējošo, par cilvēku sevī un sevi cilvēkos. Un par forte un piano.

Audiostāsti “Bāra ceļš. Akmens dārzs” CD formātā dienas gaismu ieraudzīs 3. septembrī, savukārt tā izdošanas svētki notiks 10. septembrī mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts 2016” ietvaros koncertzālē “Ave Sol” ar multimediālu koncertuzvedumu “Akmens dārzs”.

Kā simbolisks ieskats jaunājā albumā, relīzei tiek pievienots Reiņa Spailes režisētais video klips dziesmas “Mežrozīte” akustiskajai versijai.