Šī gada 15. decembrī Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljonā (Centrāltirgus ielā 4) notiks pasākums, kurš eksperimentālā formā sevī apvienos mūsdienu urbānās māksas un mūzikas elementus.

Pasākuma mērķis ir rosināt auditoriju pamest ikdienas paredzamību un rutīnu, lai uz brīdi nokļūtu citā pasaulē. Tas ir aicinājums pārdefinēt esošos noteikumus un ierobežojumus, kā arī nojaukt robežas starp cilvēkiem, etniskajām grupām un dominējošajām un mazāk zināmām subkultūrām. Tāds ir arī pašākuma moto: exit to enter.

Ieeja pasākumā pretēji burtiskajam arī simboliski fiksēs šo izlaušanās mēģinājumu ar marķējumu “EXIT” virs tās, aicinot auditoriju uz izeju (nevis uz ieeju, kā tas tradicionāli varētu būt).

Ieejas durvis būs ar skatu uz Autoostu caur noliktavu, savlaicīgi sagatavojot apmeklētājus savdabīgajam, nostaļģiskajam ceļojumam un atslēdzot nevajadzīgus trokšņus. Tālāk jau tunelis vedīs pasākuma dalībniekus uz augšu, uz pasākuma norises vietu.

Anna Politiko & Enter Exit U.nit, kas ir pasākuma mākslas sadaļas kuratori un realizētāji, kā galveno izaicinājumu Central Exit pasākuma kontekstā ir izvēlējušies uzdrīkstēšanos. Tās mērķis ir sniegt ieskatu veidā, kā jaunā, digitālā paaudze (millenials) redz pasauli ap viņiem, ļaujot 90.-to gadu nostaļģijai savienoties ar 2017. gada aktuāliem strāvojumiem dažādās mākslas disciplīnās un subkultūrās.

Pasākuma norises vietā būs iespēja piedzīvot mākslas un radošas enerģijas klātbūtni ārpus ierastās sterili noformētās mākslas galeriju atmosfēras. Centrāltirgus paviljons piedāvā māksliniekiem izpausmes brīvību – gan plašās telpas, gan vēsturiskais mantojums lieliski konteskstualizē mūsdienu urbānās mākslas būtību, veidojot auglīgu vidi muzikālo, vizuālo un citu ideju sintēzei. Tas auditorijai būs kaut kas neierasts, un, piedaloties Central Exit, arī pati auditorija savā ziņā piedalīsies savdabīga mākslas darba tapšanā, kas paliks atmiņā ne tikai kā lielisks, izklaidējošs vakars, bet arī, cerams, iedvesmos un radīs daudz pozitīvu emociju.

Pasākuma muzikālais saturs ies roku rokā ar tā mākslas dimensiju. Organizatori ir parūpējušies pasākumam atlasīt tikai pašus interesantākos un aktuālākos vietējās hip-hop un elektroniskās scēnas izpildītājus, DJus un producentus. Lai arī pilnais šo mākslinieku saraksts vēl netiek atklāts, uz doto brīdi ir zināms, ka uz Central Exit skatuves uzstāsies viens no Latvijas hip-hopa daudzsološākajiem izpildītājiem – ansis (aka Ansis Kolmanis), kā arī elektroniskās mūzikas “trakais profesors” KODEK. Tuvākajā laikā tiks pakāpeniski atklāti arī pārējie pasākuma mākslinieki.

Atskats no Enter EXIT sērijas pirmā pasākuma 2017.gada 1. septembrī Akvalandē:

Organizatori aicina pasākuma apmeklētājus iegādāties biļetes uz pasākumu savlaicīgi, jo tuvojoties pasākumam tās maiņisies. Biļetes pieejamas: https://www.residentadvisor.net/events/1044318 vai arī pasākumā pie ieejas.

Pasākuma organizētāji ir neatkarīgā producentu grupa U.Party