Ceturtdien, 9.jūnijā, plkst 19:00, Grīziņkalnā, norisināsies, iespējams, viens no gada svarīgākajiem notikumiem  repmūzikā – Ghetto games rīkotais “Štuka par bazaru”.

Ja pašos pirmsākumos pasākuma galvenā balva labākajam brīvrunu reperim robežojās ar sotaku jeb 100Eur naudas balvu, tad jau otro gadu pēc kārtas “Sotaks par bazaru” ir izaudzis “Štukā par bazaru”.

“Štuka par bazaru“ ļauj savā starpā sacensties gan jaunajiem, gan jau pieredzes bagātiem brīvrunas māksliniekiem lielas auditorijas un žūrijas priekšā.

Asi vārdi mijas ar humoru, ģeniāli teikumi – ar neveiksmīgiem vārdu salikumiem, labas idejas ar vēl labāku izpildījumu. Emocijas papildina tas, ka pasākumu klātienē vēro vairāki simti skatītāju, kas gan uzgavilē, gan, ja vajadzīgs, izsvilpj dalībniekus, radot īstu, nesamākslotu Ghetto atmosfēru. Šīs sacensības ir vienas no apmeklētākajām Grīziņkalnā un pasākuma video pēcāk tiek skatīts tūkstošiem reižu.

“Brīvrunu batls ir aizraujoša vārdu kauja, kas parāda to, ka Latvijā ir jauni,talantīgi frīstaila meistari, kas var pārsteigt mūs ar veikliem domu gājieniem.” izsakās reperis Ozols

Savukārt brīvrunu batlos pieredzējušais un arī viens no Lavijas hiphop skatuves aktuālākajiem izpildītājiem teic:

“Šīs cīņas ir vieta, kurā reperi var atzīmēties, tas ir rings, kurā džeki var pierādīt to, ka ir uz kaut ko spējīgi. Katrs batls iegūst lielu rezonansi, tāpēc tiem, kas nav sagatavojušies, nav īsti jēgas piedalīties.”

Atgādinam, ka aizvadītajā gadā brīvrunu batlā “Štuka par bazaru” pirmo vietu ieguva reperis Stobrs kurš visai sīvā cīņā uzveica Abru raisot diskusijas Youtube komentāros no abu izpildītāju atbalstītājiem.