Ar sevi iepazīstina pašmāju reperu apvienība no Brocēniem “101 KILOMETRS”, kas savas gaitas mūzikā aizsāka 2011. gadā.

“Sākotnēji, 2011. gadā, mums vienkārši bija doma ierakstīt dziesmu, kuras galvenā doma ir saistīta ar pašu dziesmas nosaukumu “101 KILOMETRS”, jo tas bija neoficiāls nosaukums tiesību ierobežojumam, kas pastāvēja Padomju Savienībā pret atsevišķām iepriekš sodīto un no padomju viedokļa sabiedrībai nevēlamo personu kategorijām. Un Brocēni, pilsēta, kurā mēs dzīvojam un aizsākām savu projektu, bija viena no pilsētām, uz kurieni šādus cilvēkus izsūtīja. Ierobežojums paredzēja aizliegumu apmesties tuvāk par 100 kilometriem no lielākajām Padomju Savienības pilsētām, kā arī padomju republiku galvaspilsētām, piemēram, Rīga,” skaidro apvienības pārstāvis Emīls.
Un kā piebilst Jandars:

Ar to mēs gribam pateikt, ka mēs esam nevēlami cilvēki sabiedrībai, tādi, kas atrodas “izraidīto zonā” aiz 101 kilometra.

Kopš saviem pirmssākumiem apvienība laidusi klajā aptuveni 50 dziesmu, taču lielu publiku tās nav piesaistījušas, jo, kā skaidro paši reperi, savu mūziku taisījuši tikai “savējiem” jeb tuvajiem, pazīstamajiem cilvēkiem. Bet, kad 2016. gada 1. decembrī apvienība nāca klajā ar jaunu EP (mini-albumu) “PUNKTS” (Links – http://ej.uz/punktsep), pēc saņemtā atbalsta no publikas, dalībnieki saprata, ka beidzot jāsāk virzīt savu mūziku tālāk.

Jandars piebilda: “Tagad mēs kopā ar Emīlu gatavojam jaunu albumu un gribu uzsvērt, ka savu sadarbību ar Emīlu tuvākajos gados es nedomāju beigt, mēs gribam palikt pie sava veidola – repot pa diviem un iesaistīt sev tīkamus reperus mūsu turpmākajos projektos. Tuvākais projekts, kas ir paredzēts, ir tādām personībam kā, Pionieris, Artis no 3PK, Packman, kā arī Kripto, Flabbijs un Antikvariāts no Salaspils.”

Apstiprinājums tam visam ir nesen publicētais dziesmas video “Mana izvēle”, kura tapšanā piedalījās tādi cilvēki kā, Sergejs Pokatovs, Kristaps Stumbris, Jānis Markevics, Alfrēds Muša, Emīls Vinters u.c.

Svarīgi arī ir pieminēt to, ka tuvākajā laikā repa cienītājiem būs iespēja iepazīties ar 101 KILOMETRA mūziku arī dzīvajā – 17. februārī plkst 23:00 naktsklubā “Muziķene”, Saldus, Lielā iela 3.